У культурі спілкування бібліотечного працівника з читачами важливі такі складові: як вміння розуміти партнера, здатність «читати» за зовнішньою поведінкою його думки та почуття; передбачати наміри й бажання, тобто бути проникливим; вміння бачити й чути партнера — бути уважним до його поведінки, слів, рухів, інтонацій, помічати зміни у зовнішньому вигляді, не залишати поза увагою те, що він говорить; вміння поводитися стримано, проявляти свої почуття, знаходити належні в тій чи іншій ситуації словесні або несловесні форми поведінки, підтримати людину та за необхідності скерувати за фаховою допомогою до спеціалістів.
20-21 вересня бібліотекарі нашої установи взяли участь в Універсальному тренінгу із психічного здоров’я для фахівців першої лінії (УТПЗ).
Проєкт MH4U (MENTAL HEALTH FOR UKRAINE / ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ДЛЯ УКРАЇНИ) у співпраці з командою спеціалістів у сфері психічного здоров’я ГО «NEVERMIND» реалізує УТПЗ для Чернівецької області. УТПЗ спрямований на розвиток обізнаності в темі психічного здоров’я та розладів. У ході навчання учасники знайомились з темою та розвивали навички розпізнавання, підтримки, а також скеровування осіб, що мають ті або інші психічні розлади та перебувають у гострих станах.
Спікери тренінгу: Богдан Сумарюк, регіональний координатор Україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України», лікар-психіатр; Ірина Герасим’юк, лікарка-психіатр та Олена Мензак, лікарка-психолог.
Тренінг відвідало 14 бібліотекарів.
Детальніше можна ознайомитись з проєктом на сайті MH4U
Фото – Галини Добровольської