Україна – медова країна. Ця думка навіть не викликає сумніву. Ми входимо в п’ятірку світових експортерів цього продукту. На жаль, частина територій знаходиться зараз під постійними обстрілами, ведуться активні бойові дії, окупація… Навіть при великому бажанні, частина пасічників не може займатись своєю справою. Тож скільки меду може втратити Україна через війну? Тому зараз важливе завдання для бджолярів – протягом травня відновити втрачені пасіки на звільнених територіях та активно займатися пасічникуванням на полонинах Буковинських Карпат.
Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук підготував добірку тематичної літератури з фондів книгозбірні, яка може слугувати навігатором для бджолярів (зокрема бджолярів-початківців) та пасічників у подоланні тих проблем, з якими вони сьогодні зустрічаються.
- Аністратенко В. Основи практичного пасічникування : посіб. бджоляра / Василь Аністратенко. – Чернівці, 2016. – 96 с.
- Білик Е. В. Сучасний словник-довідник бджоляра / Елліна Білик. – Донецьк : ТОВ ВКФ «БАО», 2006. – 704 с.
- Гуманне ставлення до бджіл – запорука успішного пасічникування. – Чернівці, 2014. – 96 с.
- Поліщук В. Бджільництво / Віктор Поліщук. – Львів : Редакція журналу «Український пасічник», 2001. – 296 с.
- Приймак Г. 888 запитань і відповідей по бджільництву / Григорій Приймак. – Київ : Урожай, 1993. – 288 с.
- Розведення й утримання бджіл. 1000 корисних порад. – Донецьк : ТОВ ВКФ «БАО», 2008. – 256 с.
- Селекція та розведення бджіл : навч. посіб. / М. К. Богдан, Н. О. Кірович, В. М. Ясько та інші. – Київ : Кондор, 2018. – 228 с.
Скільки завгодно можна жартувати про «спецзагони бджіл, які атакували окупантів», але сьогодні мед став одним з тих продуктів, які відповідають за продовольчу та економічну (враховуючи експорт, а з ним й ВВП) безпеку країни.
Хочете знати більше? Тоді Вам до нашої книгозбірні. Чекаємо Вас за адресою: м. Чернівці вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).