Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук пропонує з бібліотечного фонду книгозбірні ТОП-5 знакових книг сучасних авторів, що представляють «Українську книгу як зброю національного інтелекту».
Ці та інші книги, що написані і видані в Україні, в умовах сучасних викликів користуються підвищеним попитом серед читачів Буковини і є надихаючою складовою у створенні активної позиції щодо їх практичного використання на користь нашої держави.
Біологічна безпека України : монографія / за заг. ред. М. В. Величка, В. Г. Радченка. – Київ : Нац. акад. СБУ, 2016. – 784 с.
Вперше охарактеризовано стан біологічної безпеки і захисту держави в контексті складової національної безпеки України, основну увагу зосереджено на характеристиці сучасних загроз біологічного характеру людині та довкіллю. Запропоновано нормативно-правові заходи із протидії сучасним біологічним загрозам.
Андрій Харук – доктор історичних наук, розповідає про досягнення вітчизняної промисловості у чотирьох стихіях: на суші, морі, в повітрі та космосі – від перших паротягів, тракторів, танків, пароплавів до штучних супутників та відомих у всьому світі літаків «Антей», «Руслан», «Мрія». А ще – ознайомитесь з військовою історією України.
Лазебник В. І. Європейський слід у становленні української промисловості. Кінець ХІХ – початок ХХІ століття / Валентина Іванівна Лазебник. – Київ : ФОП МАЗУР А. В., 2021. – 272 с.
Цю книгу можна сміливо віднести до серії «Україна. Повернення своєї історії», яка відкриває приховану за радянських часів сторінку – діяльність європейських промислових інвестицій та підприємництва в Україні наприкінці ХIХ – на початку ХХ ст.
Дане видання задумано з метою популяризації в Україні ідеї збереження індустріальної спадщини: створення на базі промислових підприємств, що підлягають закриттю, мережі технічних музеїв з перспективою їх включення до Європейського маршруту індустріальної спадщини.
Шендеровський В. Вчені України у світовій науці / Василь Шендеровський. – Київ : Видавничий дім «Простір», 2019. – 975 с.
Ця книжка містить близько 200 нарисів про талановитих, але маловідомих вчених, в основному, представників природничої науки. На підставі архівної спадщини та довідникової літератури подано у конкретній і доступній формі інформацію про життя і наукову діяльність багатьох видатних вчених, яких народила українська земля, але через певні обставини їхні імена було замовчувана, а наукову спадщину вилучено зі скарбівні української науки.
Плесконос А. А. Національна кулінарна спадщина України / Андрій Аркадійович Плесконос, Наталія Леонідівна Писаренко, Лідія Федорівна Артюх. – Київ : Балтія-Друк, 2021. – 150 с.: іл.
ЇЖА ИНКОГНИТО. Українська кухня як європейське культурне надбання. Побутові традиції нашого народу – це невід’ємна частина української історії.
Це видання є результатом багаторічної копіткої роботи авторів – дослідників українських культурних традицій, які займалися науковими пошуками їх витоків в безперервному процесі формування культурного коду нації і виявленням його унікальних рис в аспекті загальноєвропейської культури. Книга стане в нагоді українцям, які цікавляться історією та традиціями рідного краю і люблячих подорожувати, оскільки зібрані відомості про історію регіонів і про страви, що там виникли, невідомі широкому загалу. Адже повсякденна їжа, така як борщ і вареники, поряд з іншими культурними символами, є носіями національної гена, який може багато чого розповісти про минуле українців і України.
Хочете знати більше? Тоді вам до нашої книгозбірні за адресою:
м. Чернівці вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).