Україні потрібні твої знання

Цьогоріч влітку світова наукова спільнота відсвяткувала 300-ліття з дня народження Адама Сміта – шотландського філософа та економіста, одного із найвпливовіших  мислителів і творців сучасної економіки. Народився в 1723 році. Викладав в Единбурзькому університеті й Університеті Глазго. Сміт першим сформулював концепцію вільного ринку як системи, що не потребує управління чи жорсткого регулювання. На його думку, на вільному ринку кожен керується власними інтересами, але врешті система досягає рівноваги, від якої виграють усі.

Бібліотечний фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук нещодавно поповнився надзвичайно вагомим  дарунком – класичним твором з економічної теорії авторства Адама Сміта «Дослідження про природу і причини Багатства народів».

Сміт Адам. Дослідження про природу і причини багатства народів / А. Сміт ; пер. з англ. О. Васильєв, М. Межевікіна, А. Малівський. – 2-ге вид. – Київ : Наш Формат, 2023. – 736 с.

Праця започаткувала дискусію про умови успішного функціонування ринку, роль держави і загальний добробут, яка не вщухає вже кілька століть після її написання в 1776 році. Сміт увів метафоричне поняття «невидимої руки ринку» – непідконтрольної сили, яка забезпечує гармонію в ринкових відносинах, а також першим порушив питання про розподіл праці та її продуктивність.

Запрошуємо до прочитання фахівців з різних галузей економіки, науковців, управлінців, та всіх, хто хоче використати свій інтелектуальний потенціал на благо нашої України.


Comments are closed.