У 2020 році виповнюється 75 років з дня створення Організації Об’єднаних Націй (ООН) та членства УРСР в ООН.
ООН – міжнародна глобальна організація, до складу якої входять 193 країни. Організація Об’єднаних Націй була заснована 24 жовтня 1945 року на конференції в Сан-Франциско на підставі Хартії Об’єднаних Націй. Декларованою метою діяльності організації є підтримка і зміцнення миру, міжнародної безпеки та розвиток співробітництва між державами світу.
Членами-засновниками стала 51 держава світу, в тому числі і Україна. Представники України (у 1945 р. – УРСР) взяли активну участь у розробці Статуту ООН, зокрема Преамбули та Глави 1 «Цілі та принципи» Статуту. СРСР в числі перших підписав Статут і увійшов в групу з 50 державами-засновницями ООН.
ООН складається з 5 основних органів: Генеральної Асамблеї, Ради Безпеки, Економічної і Соціальної Ради (ЕКОСОР), Секретаріату та Міжнародного Суду, що в Гаазі. Установи ООН, окрім Нью-Йорка, розташовані по всьому світу – в Женеві, Відні, Найробі тощо.
Офіційні мови ООН – арабська, китайська, англійська, французька, російська та іспанська.
Після проголошення незалежності України участь у діяльності Організації Об’єднаних Націй було визначено одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики нашої держави. Україна надає виняткового значення діяльності ООН з підтримання міжнародного миру та безпеки, бере активну участь у міжнародному процесі щодо впровадження політики сталого розвитку з метою комплексного вирішення завдань охорони довкілля та економічного зростання людства на глобальному рівні.
У нашій державі Організацію Об’єднаних Націй представляють фонди, програми та спеціалізовані установи, що працюють відповідно до загальної стратегії ООН в Україні: надають технічну допомогу з питань людського розвитку та гуманітарну допомогу, яка ґрунтується на принципах поваги і дотримання прав людини.
Всім охочим пропонуємо переглянути наступне відео: «Об’єднані Нації» – перший фільм, створений до 75-річчя заснування Організації, за посиланням: https:/