День пам’яті жертв голодоморів проводиться щорічно в четверту суботу листопада, що цього року припадає на 27 число. Вперше вшановувати пам’ять загиблих почали в 1998 році згідно Указу Леоніда Кучми. Сучасну назву і дату дня визначив Указ Президента України Віктора Ющенка в травні 2007 року.
У ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, який здійснювався радянською владою.
Акт геноциду українського народу здійснений радянським та партійним керівництвом через організацію штучного масового голоду, жертвами якого стали мільйони українців на території Української СРР та Кубані. Як зазначає Український інститут національної пам’яті, очільники ВКП(б) та уряду СРСР запровадили «насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення».
До Дня пам’яті жертв голодоморів в читальному залі всі охочі впродовж 14 днів матимуть змогу ознайомитись з тематичною розкладкою літератури «Україна. Геноцид голодом». Проблема голодомору знайшла широке висвітлення у дослідженнях українських і зарубіжних науковців. У виданнях, представлених на виставці, публікується велика кількість матеріалів, що переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки цієї страшної події, яка забрала мільйони життів безвинних людей.