«У вічному злеті»

31 січня в Червоній залі ЧНУ ім. Юрія Федьковича відбувся вечір пам’яті  першого астронавта незалежної України, Героя України, славетного буковинця Леоніда Каденюка «У вічному злеті», організований обласною книгозбірнею у партнерстві з університетом та ГО «Чернівці та чернівчани. Крізь призму часу». У 1997-му році Леонід Костянтинович здійснив космічний політ у складі міжнародного екіпажу на американському шаттлі «Колумбія», який був надзвичайно важливим не тільки для іміджу молодої незалежної держави Україна, але і для всього світу.

Якщо згадати сторінки космічної біографії українського астронавта, то беззаперечно ціннісними, вагомими та значимими були і є наукові біологічні експерименти, якими Каденюк займався під час польоту. Його дослідження в галузі космічної ботаніки та вивчення розвитку рослин в умовах мікрогравітації отримали високу оцінку серед науковців-дослідників України та всього світу. Також великою мірою науковий світ відзначає його вагомий внесок у вивчення проблем екологічної безпеки планети Земля. Як відзначають українські науковці, Леонід Каденюк виступив ідейним натхненником та одним з авторів Екологічної конституції Землі як фактора національної і глобальної безпеки.

Сьогодні, в надзвичайно складний для України час тривалої російсько-української війни, ми глибоко усвідомлюємо, наскільки важливими є розробка новітніх  безпекових стратегій в природоохоронній та екологічній галузях, що забезпечать сталий розвиток та екологічно безпечне майбутнє всього людства. Саме в цьому напрямку успішно працюють і науковці Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

У межах вечора Н. В. Мельничук, директорка історико-краєзнавчого музею «Буковина – край космічний» (с. Клішківці Дністровського району), представила презентацію «Всі ми родом з дитинства». Також відбулася онлайн-презентація книги «Перервана місія. Пам’яті Леоніда Каденюка» Ю. Ю. Туниці, академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора економічних наук, професора. Член Національної спілки  журналістів України, професор, засновник ГО «Чернівці і чернівчани. Крізь призму часу» Ю. Г.  Корнєв презентував книгу «Захистимо свій дім – планету Земля».

Присутні переглянули ряд унікальних відеосюжетів про підготовку Леоніда Каденюка до польоту в космос (1997 р.), тізер повнометражного фільму про нашого земляка та книжково-ілюстративну викладку «Мені б зачерпнути неба…», на якій було представлено більше п’ятдесяти тематичних видань з фондів ЧОУНБ ім. М. Івасюка, присвячених Леоніду Каденюку.

  У заході взяли участь заступник голови Чернівецької обласної ради М. М. Гуйтор, проректорка ЧНУ ім. Юрія Федьковича Т. В. Марусик,  науковці, студентська молодь університету, відомі митці краю, чернівчани, члени Чернівецького центру юних техніків, волонтери та вимушено переселені особи.

 Модерувала захід завідувачка відділу документів з економічних, технічних та природничих наук обласної книгозбірні Тамара Сендульська.

 • 31_K_5
 • 31_K_8 (1)
 • 31_K_2
 • 31_K_8
 • 31_K_9
 • 31_K_13
 • lk24_8
 • lk24_10
 • ts31_1_36
 • lk24_16m
 • 31_K_12
 • 31_K_11
31_K_51 31_K_8 (1)2 31_K_23 31_K_84 31_K_95 31_K_136 lk24_87 lk24_108 ts31_1_369 lk24_16m10 31_K_1211 31_K_1112
jquery slider by WOWSlider.com v6.1

Фото з архіву Чернівецького міського центру УМАКО “Сузір’я”.

 

 


Мобільне меню