У світлі особливостей деколонізації: світовий досвід

image00115 вересня в обласній книгозбірні відбулося дискусійне коло «У світлі особливостей деколонізації: світовий досвід», під час якого було обговорено актуальну для України та українців тему.

Деколонізація в Україні – процес позбавлення від імперської спадщини, що розпочався в часи розпаду Радянського Союзу та активізувався в період Революції Гідності та повномасштабного вторгнення росії в Україну.
21 травня 2015 року набув чинності пакет декомунізаційних законів, які офіційно та цілеспрямовано сприяли формуванню культурної пам’яті. Декомунізація стає важливою частиною протистояння ідеям «руського мира», має на меті остаточне подолання радянського минулого та вихід з-під його впливу.

Про досвід деколонізації в країнах світу та особливості процесу декомунізації в Україні, який набрав нових обертів після повномасштабного вторгнення росії в Україну, стисло розповів у презентації бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії, молодий науковець, модератор зустрічі Святослав Рачук.

Серед запрошених гостей – активна молодь: Марина Горбатюк, поетеса, філологиня; Кирило Єременко, економіст, випускник Донецького університету; Світлана Балінченко, науковиця-філософиня кафедри філософії ЧНУ ім. Юрія Федьковича та інші.

Учасники обговорювали наступні питання: зменшення російської пропаганди в українському медіапросторі та важливість підтримки на державному рівні; вагомість української мови та розширення її використання; важливість сприяння державою українському книговиданню, зокрема, дитячої літератури; дерусифікація книжкових фондів бібліотек та популяризація читання українською мовою; патріотичне виховання молоді. Мова йшла про доцільність перейменування адміністративних одиниць та вилучення пам’ятників комуністичного спрямування, важливість протистояння підривній діяльності проросійських організацій та нав’язування російської міфології і культури. Озвучено різні цікаві думки, іноді, діаметрально протилежні, проте всі учасники дискусії одноголосно за те, що Україна – понад усе.

В офлайн-обговоренні брали активну участь історики, краєзнавці, філологи, філософи, науковці, студенти та бібліотекарі, вихідці з різних регіонів України (Дніпро, Донецьк, Вінниця, Суми, Житомир, Тернопіль, Чернівці).

  • DSC_0002
  • DSC_0008
  • DSC_0015
  • DSC_0033
DSC_00021 DSC_00082 DSC_00153 DSC_00334
slider plugin wordpress by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню