«Ти себе Українкою звала…»

ukrЛеся Українка… Це ніжне й дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам’яті кожного українця, і не тільки українця. Леся належить усім, бо її творчість зіткана з різних мотивів світової культури. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей породжує не тільки спогад про «Лісову пісню» або «Досвітні вогні», але й палку любов до великої поетеси і гордість за свій народ, що спородив її.

Хіба була ще на світі така жінка, в серці якої поєдналися б така мужність, така геніальність, такий вогонь і розум, така пристрасна любов і така відданість народові та Батьківщині? Ні, другої такої на світі не було!

Леся Українка прожила хоч і коротке, проте надзвичайно цікаве життя – життя, сповнене любові, добра, сили волі, мужності і краси. Тому недаремно її твори користувалися і користуються надзвичайною популярністю. Вона добре знана не лише у нашій країні, але й за кордоном.

Вражає багатожанровість її спадщини: чудова поезія, філософсько-психологічні поеми, геніальні драматичні твори. Новаторська проза, глибокодумні літературно-критичні статті, високохудожні переклади перлин світової поезії (володіла 12 мовами), фольклористика (220 народних мелодій записано з її голосу), багатюща епістолярна спадщина – скрізь у них пульсує гаряча кров великого гуманіста й патріота.

Її твори перекладені багатьма мовами світу, її творчість увійшла у безсмертя… Спадщина поетеси належить не тільки Україні, вона дорога і близька всьому прогресивному людству.

Україна та світ відзначає славетний ювілей – 150 років від дня народження великої поетеси українського народу Лесі Українки.

Обласна книгозбірня започаткувала локальний проєкт «Ти себе Українкою звала…», присвячений славному ювілею Лесі Українки. Заходи проєкту передбачають відкрити для кожного Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю та особистим життям.

Розпочинаємо проєкт презентацією виставки «Я збагнула, що забуття не суджено мені…». Виставка демонструється у фоє бібліотеки. Чекаємо на вас!

 

ukr


Мобільне меню