Твої знання – твої крила

Нещодавно книжковий фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук поповнився новими друкованими виданнями чернівецького видавництва «Друк Арт», які стануть у нагоді біологам – інспекторам стану дерев, арбористам, екологам, природокористувачам, фахівцям природоохоронних та науково-дослідних установ біологічного профілю, студентам та всім, кого цікавлять дерева та догляд за ними. Оригінальні видання створені за фінансової підтримки Європейської Комісії в межах програми «Еразмус+», проєкту  «Партнерство для розробки навчальних стандартів для інспекторів стану дерев у Центральній та Східній Європі».

  1. Тишко-Хмеловец Пйотр. Основи біології, екології та біомеханіки дерев : посіб. для інспекторів стану дерев та арбористів / П. Тишко-Хмеловец ; пер. з англ. О. В. Вакаренко та П. Тишко-Хмеловца. – Чернівці : Друк Арт, 2023. – 56 с.

У посібнику описані сучасні світові теорії щодо реакцій дерев на зовнішні фактори, особливості зростання дерев в міських умовах та підходи у догляді за ними.

  1. Тишко-Хмеловец Пйотр. Гриби на деревах : посіб. для інспекторів стану дерев / П. Тишко-Хмеловец ; пер. з англ. О. В. Вакаренко та П. Тишко-Хмеловца. – Чернівці : Друк Арт, 2023. – 128 с.

У посібнику коротко описані 30 видів грибів, які найчастіше можна зустріти на деревах у межах міста. Зазначені їхні видові особливості, типи розкладів, що ними викликані, взаємодія з різними видами дерев, вплив на їхній стан та стабільність. Фотографії різних стадій життя грибів ілюструють найважливіші для визначення ознаки, уражені частини дерев та наслідки життєдіяльності цих організмів.

  1. Віткось-Гнах Каміль. Інспекція дерев : посіб. для інспекторів стану дерев – базовий рівень / К. Віткось-Гнах, М. Крініцкій, Б. Пахновська, П. Тишко-Хмеловец, З. Гагось ; пер. з англ. О. В. Вакаренко та П. Тишко-Хмеловца. – Чернівці : Друк Арт, 2023. – 224 с.

У посібнику детально розглянуті діагностичні ознаки, які має знати кожен інспектор. Окремо зазначені типи спеціалізованої оцінки, що виходять за межі поняття інспекції та рекомендації щодо складання звіту. Наведені видові особливості найпоширеніших видів дерев.

  1. Традиції заповідної справи, сучасні проблеми збереження та повоєнного відновлення територій природно-заповідного фонду : зб. наук. праць за матер. всеукр. круглого столу, присвяч. 160-й річниці із дня народження Фрідріха Фальц-Фейна, вченого у галузях акліматизації, тваринництва, рослинництва, заповідної справи, природокористування (8 квіт. 2023 р., Екологічна дослідницька станція «Глибокі Балики», с. Балико-Щучинка) / за ред. В. В. Шаповалова. – Чернівці : Друк Арт, 2023. – 256 с.

До збірки включені наукові праці, які містять результати регіональних ботанічних та зоологічних досліджень у природоохоронних об’єктах, збитки завдані довкіллю внаслідок воєнної агресії російської федерації, сучасні проблеми збереження та повоєнного відновлення територій природо-заповідного фонду.


Мобільне меню