Твої знання – твої крила

Нещодавно книжковий фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук поповнився цікавими і, подекуди, приголомшливими  новинками, що вже стали бестселерами у рейтингах світової літератури.

«Сучасні Прометеї знову зійшли

 на гору Олімп і повернули

 людям громові стріли Зевса».

Scientific Monthly, вересень 1945 року

 

  1. Берд К. Оппенгеймер. Тріумф і трагедія Американського Прометея / Кай Берд, Мартін Шервін ; пер. з англ. Н. Яцюк. – Київ : Букшеф, 2023. – 752 с.

Ця книга – майстерний, вичерпний, проникливий життєпис ученого та яскравий літопис епохи, яка очолила список найліпших книг року за версією New York Times Book Review, Washington Post Book World. Видання Booklist визнав її найліпшою науковою книгою року. Книга також переможець Пулітцерівської премії. Вона надихнула режисерів на створення сенсаційного однойменного фільму.

У пустелі Нью-Мехіко 16 липня 1945 р. таємно підірвали першу атомну бомбу. Вражений руйнівною силою свого творіння, Дж. Роберт Оппенгеймер, керівник Мангеттенського проєкту, відтоді затявся боротися проти розробки водневої бомби та не допустити ядерної війни. Утім подальші випробування зброї масового ураження на містах Хіросіма й Нагасакі звели нанівець усі його старання. Оппенгеймера підозрювали в тому, що він комуніст і шпигун СРСР. Він зазнав утисків і переслідувань з боку ФБР і мусив полишити будь-яку громадську діяльність.

І так само, як створення атомної бомби знищило Оппенгеймера як науковця і публічну персону, ще жахливіша бомба знищила його тіло й розум. І цю бомбу він утримував у собі до останньої хвилини, намагаючись не допустити тепер уже індивідуальної катастрофи. Лише 1963 р. президент Кеннеді реабілітує його, і завдяки цьому постать Оппенгеймера набула іншого значення для усього світу. Скрупульозна біографія, у якій означено засадничі для наукового світу й історії загалом віхи життя найвідомішого вченого свого покоління, однієї зі знакових постатей ХХ ст., для якої тріумф і трагедія міцно переплелися гордієвим вузлом.

 

«Сутністю фактора Черчилля є те,

що одна людина може змінити все».

Борис Джонсон

 

  1. Джонсон Б. Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію / Борис Джонсон ; пер. з англ. Ю. Гірича. – Харків : Віват, 2024. – 400 с. – (Серія «Біографії та мемуари»).

 

Книжка Боріса Джонсона – це історія про те, як ексцентричний геній Черчилля, прем’єр-міністра Великої Британії, одного з найвизначніших лідерів ХХ століття, формував світову політику. Аналізуючи досягнення й помилки, а також міфи, які супроводжували цю видатну постать, Джонсон зобразив Черчилля як незрівнянного стратега, людину надзвичайно сміливу, красномовну й глибоко гуманну. Безстрашний на полі бою, один із найкращих ораторів усіх часів, лавреат Нобелівської премії з літератури, Вінстон Черчилль спростував думку, що історія – це місце дії великих знеособлених сил. Життя цього чоловіка є доказом того, що одна людина – відважна, геніальна, визначна – може впливати на світовий лад.

Запрошуємо до прочитання. Книги є вільному доступі відділу документів з економічних, технічних та природничих наук (ІІІ поверх).


Мобільне меню