Нещодавно бібліотечний фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук поповнився надзвичайно цікавими авторськими дослідженнями Сергія Мошенського, що присвячені фінансовій історії людства, минулому української економіки та цьому впливу на її сучасний стан.
Мошенський С. Капіталізм і бізнес. Уроки економічної історії України / Сергій Мошенський. – Київ : Креативна агенція «Артіль», 2024. – 768 с.
З цієї книги дізнаєтеся, коли в Україні виник капіталізм і якими були його перші форми, чи мав майбутнє наш капіталізм у часи свого розквіту на початку ХХ століття. Автор детально розглядає особливості становлення капіталізму в основних економічних центрах України – Києві, Львові, Одесі, Харкові.
Як відзначає Сергій Мошенський: «Безліч «економічних систем, що розвиваються», так і залишаються тими, «що розвиваються». Час іде, і якось не схоже, що вони наближаються до розвинених. Незалежно від особливостей країни та існуючої в ній моделі капіталізму головний секрет успіху – у здатності розбудити творче підприємництво, невіддільне від особистої свободи людей, що створює в них підприємницький азарт і драйв. Ще однією умовою є ефективна та людяна держава. Саме така держава уможливлює існування повноцінної ринкової економіки. Кожен із цих чинників може легко стати токсичним – і погано регульоване підприємництво, і свобода бізнесу, позбавлена соціальної відповідальності, і держава, яка у все втручається».
Мошенський С. Більше ніж гроші. Фінансова історія людства / Сергій Мошенський. – Київ : Саміт-Книга, 2021. – 486 с.
Ця книга – про історію фінансового світу, «яка є чимось значно більшим, ніж самі тільки гроші. Адже за нею – життя та долі великої кількості людей, народів і країн». Сторінками книги можна пройти тисячолітній шлях від фінансових інновацій стародавніх Вавилона, Рима й Китаю до Італії епохи Відродження, Амстердама, Лондона, Парижа, Берліна та Нью-Йорка. Закінчується подіями глобальної фінансової кризи 2008 року, яка підвела риску під цілою епохою – великою епохою ліберального космополітичного оптимізму.
«Гроші – найцінніша у світі сировина. Значно цінніша, ніж нафта, газ, уран або високі технології – усе це можна купити за гроші. А от уміння переробляти цю сировину на фінансові послуги – велика і таємнича алхімія фінансів. Та алхімія, яка століттями фінансує світову цивілізацію і дає владу над світом», – пише Сергій Мошенський.
Запрошуємо до прочитання всіх зацікавлених користувачів, а передусім науковців, викладачів, економістів, фінансистів, бізнесменів та підприємців у відділ документів з економічних, технічних та природничих наук. Книга є у відкритому доступі і чекає на кожного з Вас.