Твої знання потрібні Україні

Впродовж останніх років Україна зіткнулася з такими екологічними катаклізмами, як безпрецедентні за масштабами лісові пожежі, пилові бурі, посухи, критичне зниження водності річок, агресивні воєнні дії російської федерації, що спрямовані на знищення нашої флори і фауни. Як наслідок, все це привернуло увагу суспільства до проблем стану довкілля.

Бібліотечний фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук нещодавно поповнився новими книжковими дарунками природничої тематики від видавництва «Друк Арт». Пропонуємо ознайомитися з цими виданнями всім поціновувачам науково-популярної літератури, а саме: працівникам природоохоронної сфери, викладачам, студентам природничих спеціальностей закладів вищої освіти, учням, учителям біології, екологам, працівникам установ природно-заповідного фонду та краєзнавцям.

  1. Атлас трав’яних біотопів України / за заг. ред. д.б.н. А. А. Куземко. – Чернівці : Друк Арт, 2022. – 244 с. : іл.

В Атласі наведено інформацію про трав’яні біотопи України. Для кожного типу подано детальну характеристику, представлено загальне фото й фото характерних видів рослин і тварин, рідкісних та інвазійних видів рослин, результати фіто індикаційної оцінки, ступеню впливу загроз, нозологічної значимості та ризиків втрат, а також карту реального та потенційного поширення на території України.

Підготовка Атласу здійснена значною когортою українських вчених в межах проєкту «трав’яні біотопи України загальноєвропейського значення: сучасний стан, масштаби втрат та стратегія збереження в умовах глобальних кліматичних змін і антропогенної трансформації довкілля» за підтримки Національного фонду досліджень України.

  1. Поширення раритетних видів біоти України. Том 1. – Київ, Чернівці : Друк Арт, 2022. – 480 с.
  • Поширення раритетних видів біоти України. Том 2. – Київ, Чернівці : Друк Арт, 2023. – 352 с.

До збірників включені відомості про знахідки у 2009–2021 роках рідкісних видів рослин, грибів та грибоподібних організмів України. У публікаціях представлена інформація, зібрана понад 115 фахівцями-ботаніками й аматорами з 50 наукових установ України.

Хочете знати більше? Тоді запрошуємо до перегляду тематичної літератури у відділ документів з економічних, технічних та природничих наук ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).


Мобільне меню