Творець «Червоної рути» : біобібліогр. покажч. / Упр. культури Чернів. облдержадмін. Чернів. обл. універс. наук. б-ка ім. Михайла Івасюка, Чернів. обл. мемор. музей Володимира Івасюка ; авт.-упоряд.: І. Рудько, О. Гаврилюк, Н. Мороз ; вебліогр. Г. Добровольська ; ред. М. Довгань. – Чернівці : Букрек, 2019. – 400 с. + 24 с. іл. – До 70-річчя від дня народж. укр. комп. Володимира Івасюка та 30-річчя першого республ. фест. укр. сучас. пісні та попул. музики «Червона рута – 1989» в Чернівцях.
4 березня – 72-га річниця від дня народження Володимира Івасюка. Творець «Червоної рути» і зараз міг бути серед нас, але він перелив своє життя у наші душі піснею, яку співає весь світ. Його творчий доробок став символом буковинського краю та цілої України. Пам’ятаймо про це!
«Творець “Червоної рути”» – під такою назвою Чернівецька обласна книгозбірня ім. Михайла Івасюка підготувала біобібліографічний покажчик у співпраці з Чернівецьким обласним меморіальним музеєм Володимира Івасюка з нагоди 70-літнього ювілею від дня народження українського композитора Володимира Івасюка та 30-річчя Першого республіканського фестивалю української сучасної пісні та популярної музики «Червона рута – 1989». Автори-упорядники: завідувачки відділів Чернівецької ОУНБ ім. Михайла Івасюка Іванна Рудько та Олександра Гаврилюк; головна зберігачка фондів Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка Наталія Мороз. Видання побачило світ за фінансової підтримки управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації у видавничому домі «Букрек» накладом 100 примірників.
Матеріали посібника відображають літературу про музичні твори Володимира Івасюка, про його життєвий і творчий шлях, а також про фестиваль української сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» тощо. Хронологічні рамки – 1953–2019 рр. Видання містить 3444 бібліографічних записів, згрупованих за відповідними розділами, та не претендує на вичерпність. Покажчик містить три передмови: «Ювілеї, яких ніколи не буває забагато» (Мирослав Лазарук, директор Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка), «Музика – диво всіх див» (Парасковія Нечаєва, директорка Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка в 1995– 2005 рр.), «Володимир Івасю–- мистецький символ нашої епохи» (Остап Савчук, голова Чернівецького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка).
Бібліографічні записи в межах розділів та підрозділів розташовані за хронологічно-алфавітним принципом.
Допоміжний апарат посібника складають іменний покажчик та список використаних періодичних видань.
При підготовці видання було використано довідкову та художню літературу, бібліографічні покажчики та періодичні видання з фондів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка та Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, а також матеріали мережі Інтернет.
Запрошуємо скористатися електронною версією видання, яка доступна за посиланням: https://cutt.ly/1l9OOpw