Цікава хімія? Так, цікава!

До відділу краєзнавства надійшли унікальні свого роді видання. Для зацікавлення вивчення хімії в школі Володимир Валентинович Ткач, кандидат хімічних наук ЧНУ ім. Ю. Федьковича, педагог-новатор, пропонує використати міжпредметні зв’язки хімії із будь-яким предметом шкільної програми.

Ткач В. В. «Пісня буде поміж нас». 108 цікавих хімічних задач у бразильському стилі / М-во освіти і науки України  ; Володимир Ткач, Марта Кушнір, Наталія Торіна, Наталія Заціха, Тетяна Петрусяк , Інеса Хмеляр. – Чернівці ; Порту : ТОВ «Поліграфіст Тальнівщини», 2024. – 143 с.

У даному випадку бачимо зв’язок хімії та музики. При її підготовці автори орієнтувалися на типи та рівень складності завдань іспитів з хімії, які були задані у різні роки у школах штатів Бразилії.

Тут подані три приклади оригінальних задач через осмислення текстів відомих пісень В. Івасюка з точки зору хімічних речовин або процесів, що описуються в них. Так, через всесвітньовідому пісню «Червона рута», характеризується рододендрон карпатський та його властивості. А в тексті пісні   «Два перстені» аналізується срібло, природні властивості барвінку, виробництво смичка,  а саме склад його забарвлення.

Ткач В. В. Хімія шкідливих звичок. Цікаві задачі в бразильському стилі / М-во освіти і науки України ; Володимир Ткач, Марта Кушнір, Наталія Торіна, Наталія Заціха, Яна Іванушко, Інеса Хмеляр. – Чернівці ; Порту : ТОВ «Поліграфіст Тальнівщини», 2024. – 107 с.

Даний збірник присвячений шкідливим звичкам. Описані хімічні аспекти проблеми тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії. Розглядається склад як звичайних, так і електронних цигарок, а також жуйного та люлькового тютюну і т. д. Як «зміїне вино» потрапило на терени України, хімічна характеристика рому, текіли, як на рецептори головного мозку впливають галюциногени – ось далеко не повний перелік інформації для вивчення курсу хімії.

Книжкові видання зацікавлять вчителів, студентів та учнів шкіл.  Запрошуємо до відділу краєзнавства.


Мобільне меню