Трагедія незнищеної долі

Експозиція історичних матеріалів до Дня пам’яті жертв політичних репресій, щорічного національного пам’ятного дня в Україні, що припадає на третю неділю травня, пропонується для ознайомлення всім охочим у відділі обслуговування користувачів. Відзначається цей День згідно Указу Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

На виставці, яка триватиме впродовж 10 днів, можна ознайомитись  з архівами, результатами історичних розвідок, історичними документами, монографіями, спогадами очевидців тих страшних подій, підбірками статей з наукових вісників і періодичних видань, художніми творами та довідковою літературою.

А 21 травня о 13:00 в читальному залі (вул. Вірменська, 14, ІІ поверх) в межах роботи студії «Відродження нації» відбудеться перегляд та обговорення документального фільму «Репресії в Україні в 1920–1970 роках» з циклу «Пишемо історію».

Запрошуємо всіх охочих доєднатися.


Мобільне меню