Талант та праця: серцем і душею (до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва)

314656722_789079738857312_8249488211796576009_nВсеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва — свято, що з 2013 року відзначається щорічно 9 листопада разом із Днем української писемності та мови. Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається у процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.

Українська культура зайняла гідне місце в культурі світовій. Вона розвивалась у взаємовідносинах з культурами Заходу та Сходу, в системі Польсько-литовської держави, українофобському «лоні» царської росії.

Наслідками цього стали, з одного боку, система освіти і вченість, побудовані на західних зразках, з іншого — приниження української мови як «простонародної» і, в той же час, становлення новоукраїнської літератури, написаної саме цією народною мовою.

І це потрібно розуміти не як парадокс історії, а як закономірність внутрішньої сили української культури, яка мала вагомий вплив на будівництво імперської культури, такі визначальні її напрямки, як література, живопис, наука і музика. До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відділом мистецтв ЧОУНБ ім.
М. Івасюка підготовлено книжкову виставку «Талант та праця: серцем і душею», де представлені найкращі видання про культурні надбання України в галузі архітектури, ужитково-прикладного та образотворчого мистецтва, музики, театру та ін..

Кожна із представлених книг є повномасштабним науково-пошуковим виданням, що гідно змальовує історичні віхи розвитку народних культурних надбань українців та відображає кращі зразки творчого надбання віків.

Запрошуємо до ознайомлення.


Мобільне меню