«Симон Петлюра: політичний портрет»

IMG_20190507_144423У травні виповнюється 140 років від дня народження видатного діяча українського національно-визвольного руху XX століття, Голови Директорії Української Народної Республіки, Головного Отамана Армії УНР Симона Петлюри.

Феномен Петлюри як політика й лідера націй, який виявився під час революції й підсилився в роки захоплення більшовиками України, став визначальним для українського руху опору.  Симон Петлюра безмежно вірив в українську державність і висловлював цю віру такими словами: «Ти переможеш, Великий Народе Мученику, і переможеш не для того, щоб підбивати під себе чужі, не наші землі. Ти переможеш для спокійного будування могутньої держави України, для щасливої праці поколінь майбутніх».

З нагоди 140-річчя від дня народження українського громадсько-політичного, державного діяча, публіциста в читальній залі розгорнуто ювілейну виставку-персоналію «Симон Петлюра: політичний портрет». До уваги користувачів представлені видання, що відображають життєвий шлях політика і державотворчі процеси в Україні за період правління Директорії УНР. Великий масив книг з виставки складають біографічні дослідження про Симона Петлюру та про окремі аспекти його діяльності, також твори політика, збірники документів, наукові дослідження, спогади сподвижників та учасників визвольних змагань.

Запрошуємо істориків, політологів і всіх зацікавлених до перегляду виставки, яка експонуватиметься до 23 травня.


Мобільне меню