Сила великої злуки

соборнОднією з найважливіших історичних дат української історії є 22 січня (проголошення Першої Незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР) – День Соборності. Історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.

22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.

До Дня Соборності України відділ обслуговування користувачів пропонує до уваги всіх охочих виставку документів «Сила великої злуки», де представлено літературу, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності, процеси державотворення та формування території української незалежної держави, ідеї побудови української, самостійної, соборної держави, політичні сили у боротьбі за владу у роки української революції 1917–1921 років. Знайомить з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну українську державу. Представлені в експозиції видання надають можливість детально ознайомитись з історичними фактами та передісторією виникнення свята, роз’яснюють значення соборності в політичному житті сучасної України.

Виставка діятиме до 27 січня.


Мобільне меню