Степану Смаль-Стоцькому – 165!

З нагоди ювілею відомого українського мовознавця, літературознавця, історика, педагога, політичного і громадського діяча Степана Смаль-Стоцького відділ краєзнавства підготував книжкову виставку «…Життя одній меті – служінню Україні», на якій до уваги користувачів представлені основні праці вченого, а також матеріали про його життя і діяльність.

Степан Смаль-Стоцький народився на Львівщині. Навчався в гімназіях Львова, Чернівецькому і Віденському університетах. Здобув ступінь доктора слов’янської філології. У 1885–1918 рр. – професор Чернівецького університету. Дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка (з 1899 р.). Один із фундаторів Української академії наук у 1918 році. Був організатором культурологічних товариств на Буковині (із 1887 – голова товариства «Руська школа», із 1889 р. – голова товариства «Руська бесіда»). Депутат Буковинського крайового сейму і австрійського парламенту. Як літературний критик й історик літератури досліджував особливості творчості Тараса Шевченка, Івана Франка, Юрія Федьковича, Сидора Воробкевича, Ольги Кобилянської та ін.

Всіх, хто вивчає наукову і творчу спадщину Степана Смаль-Стоцького, запрошуємо у відділ краєзнавства для подальшого дослідження його життєпису. А книжкова виставка Вам буде довідково-бібліографічним дороговказом!

  • 01_
  • 02_
01_1 02_2
slider wordpress by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню