Згідно з позицією ОУН офіційною датою створення УПА вважається 14 жовтня 1942 року. До річниці створення УПА відділ обслуговування юнацтва ЧОУНБ ім. М. Івасюка підготував інформ-досьє «Степан Бандера — прапор національно-визвольної боротьби».
На зустріч із старшокласниками Чернівецького ліцею № 8 ім. Тараса Шевченка завітали кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича Наталя Нечаєва-Юрійчук та завідувачка відділу науково-освітньої роботи Чернівецького обласного художнього музею Лариса Курущак.
Наталя Нечаєва-Юрійчук розповіла учням про маловідомі факти біографії Степана Бандери, діяльність в підпільній організації, боротьбу, тюрми, концтабори, відвертий виклик окупантам, принесене в жертву особисте життя, репресовану родину, врешті, смерть від рук вбивці. Головним завданням діяльності Степана Бандери як одного з лідерів Бюро Проводу ОУН було об’єднання усіх етнічних українських земель в єдину незалежну державу. Авторитет Бандери визнавали й ті, хто боровся проти визвольного руху. Термін «бандерівці» набув фактично офіційного звучання і використовувався в документах Компартії та НКВД. Степан Бандера був реальним і небезпечним для ворогів діячем українського визвольного руху. А разом з тим – він став його символом.
Пані Лариса продовжила діалог з молоддю про діяльність УПА мовою художніх творів, які зберігаються у фондах ЧОХМ. Ліцеїсти мали змогу розглянути листівки, створені митцями української діаспори у другій половині ХХ ст., які в художній формі розповідають про життя повстанців. Це та невидима нитка, яка пов’язувала емігрантів з батьківщиною.
Увазі присутніх було запропоновано огляд книжкової виставки «Віч-на-віч з історією: ОУН-УПА».
Фото Аліни Оніщенко