Одним із стовпів української національної ідентичності є Соборність. Вона означає неподільність наших земель. Щороку, 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха для українського державотворення.
Український народ через історичні обставини проживав розділено на територіях кількох країн. І постійно прагнув незалежності та об’єднання: бажав вижити під гнітом колоніальних політик Російської та Австрійської імперій та зберегти культурну й історичну ідентичність. Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики. Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.
Прикметно, що день Соборності припадає на період великої радості від Різдва Христового, радості людини, що благоговіє перед таїною Спасіння, переживає чудо великого оновлення. Утвердження єдності народу у соборній державі, чуття великої родини як у далекому 1919, так і сьогодні завжди було і є чудом оновлення.
Історичний екскурс «Соборна. Вільна. Сильна» в читальному залі (вул. Вірменська, 14) привертає увагу користувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу.