Сміхо-тека «Cміятися не гріх над тим, що видається нам смішним»

20150401_131520Цей день не внесено ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається і в Україні, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії, і навіть на Сході. В одних країнах 1 квітня називають День сміху, в інших — День дурня. У цей день кожен хоче пожартувати над кимось, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються.

Важко розповісти, звідкіля пішло це свято, про виникнення першоквітневої традиції існує чимало різних гіпотез.

У США його називають «святом серця, а не держави». До речі, професор Стенлі Теп із інституту здоров’я в Окхерсті (Каліфорнія), стверджує: «30 хвилин сміху на день дозволяють пацієнтові, котрий переніс інфаркт міокарду, уникнути повторного нападу в найнебезпечніший період — перші півроку після нападу, — і потім жити повноцінним життям. Здоровим же людям ця кількість сміху подовжує життя на роки, іноді на десятиріччя».

Як припускають науковці, до нас це свято прийшло з Німеччини, імовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою — одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської — святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком.

Для цього дня маємо приповідку: «Першого квітня — брехня всесвітня!».

З нагоди Дня сміху працівники відділу абонемента оформили сміхо-теку «Сміятися не гріх над тим, що видається нам смішним», на якій представлено гуморески та оповідання, байки в прозі та віршах, памфлети й фейлетони, літературні пародії, мініатюри та епіграми, народні усмішки і веселі історії письменників-гумористів: П. Глазового, О. Вишні, В. Суботи,
М. Возіянова, Н. Дубицького, Є Дудара, І. Фостія, І. Снігура, А. Фаріона,
В. Холошвій та ін.

З матеріалами сміхо-теки можна ознайомитись у відділі абонемента
 (І-й поверх) протягом десяти днів.

Тож давайте продовжувати своє життя за допомогою сміхотерапїї разом з улюбленими письменниками-гумористами!

20150401_131520 

 


Мобільне меню