28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів.
Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» та Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» від 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані.
З нагоди національного пам’ятного дня відділ обслуговування користувачів організував виставку-спомин «Сльоза пекучої пам’яті».
Зі сторінок численних видань – книг, альбомів, журналів та газет, представлених на виставці та наявних у фондах обласної книгозбірні, постає жахлива картина нищення української нації. Документи і матеріали книжкової експозиції переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки катастрофи українського народу. Мовою документів наукові видання та публікації відтворюють найтрагічніші події в історії України – голодоморів. На виставці також представлені нові видання із фондів бібліотеки. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та картковими каталогами.
До 87-их роковин Голодомору в Україні Український інститут національної пам’яті розпочинає інформаційну кампанію «Збережи пам’ять. Збережи правду», метою якої є вшанування жертв Голодомору в Україні та збереження пам’яті про геноцид українців комуністичним режимом в 1932–1933 роках. Збереження пам’яті – це не абстракція, а конкретні дії, наприклад, запис спогадів родичів, які були очевидцями геноциду, передати до музею сімейні реліквії, які належали родичами під час Голодомору чи просто згадки про рідню, якій довелось пережити один з найжахливіших злочинів радянського тоталітарного режиму. Більше про кампанію – за посиланням: https:/
Також Інститут закликає долучитися до акції «Запали Свічку пам’яті» 28 листопада, після 16:00, засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам’ять про мільйони замучених голодом українців.