Слово пам’яті в ім’я правди

на головну на сайт репрес читалкаЩороку третьої неділі травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.  Це День пам’яті та скорботи про тих, хто загинув або постраждав в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.

Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України  в читальному залі розгорнуто виставку-пам’ять «Слово пам’яті в ім’я правди». Відвідувачі експозиції мають можливість ознайомитись з матеріалами, представленими на виставці: історичними документами, архівами, результатами історичних розвідок, працями істориків, підбірками статей з наукових вісників і періодичних видань, художніми творами та довідковою літературою.

До перегляду запрошуються всі охочі. Виставка діятиме впродовж 10 днів.

 

IMG-0995


Мобільне меню