Щороку, в четверту суботу листопада, Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припав на 23 листопада.
Цьогоріч Україна втретє вшановує жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які зараз відбуваються, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
21 листопада годиною пам’яті «Скорботний біль і пам’ятка живим» ліцеїсти Чернівецького військово-спортивного ліцею (бібліотекар Мацьопа А. М., вихователь Черногуз Т. І.) вшанували жертв голодних репресій. Розпочався захід хвилиною мовчання за загиблими від радянських репресій та масштабного геноциду. Серед запрошених – краєзнавець, викладач Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну Микола Семенюк, який розповів присутнім про події ХХ століття – три Голодомори, які пережила Україна, про власні дослідження з цієї тематики. Зокрема, про діяльність Українського громадського комітету рятунку України у Чернівцях 1933–1934 років і спогади буковинців 1946–1947 років. Свій виступ викладач завершив розповіддю про сучасні події, у т. ч. про українських захисників, які пережили катування голодом в російському полоні.
Працівники відділу використання інформації документів Державного архіву Чернівецької області Іванка Кушнір та Валерія Легета представили архівні документи, які відображають діяльність членів місцевого проводу Організації Українських Націоналістів, спрямовану проти процесів колективізації та представників злочинної радянської влади.
Запрошена на захід голова громадської організації «Чернівецьке обласне товариство політв’язнів та репресованих» Галина Бойко переповіла присутнім моторошні історії очевидців тих страшних подій.