Школа директорів ЦБС області на тему: «Сільська бібліотека: орієнтація на громаду»

selo_putyla11-12 жовтня 2016 року на базі Путильської ЦБС було проведено Школу директорів централізованих бібліотечних систем області на тему: «Сільська бібліотека: орієнтація на громаду».

Заняття Школи розпочалося презентацією роботи бібліотеки-філії села Селятин Путильської ЦБС у рамках інформаційно-краєзнавчого проекту «Моє село – моя бібліотека», зініційованого Чернівецькою ОУНБ ім. М. Івасюка.

Директорів ЦБС області, провідних фахівців обласної книгозбірні та інших учасників заходу привітали начальник відділу культури Путильської РДА Василь Нестор, заступник директора з питань наукової роботи Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка Марія Довгань, директор Путильської ЦБС Світлана Бойчук.

Про тісну співпрацю бібліотеки з органами місцевого самоврядування поділився з присутніми сільський голова Андрій Бойчак.

Депутат сільської ради Тетяна Штефура розповіла про важливість бібліотеки для місцевої громади як єдиного безкоштовного осередку інформації, популяризації читання, збереження історії, звичаїв і традицій українського народу.

Дружба з книгою – це щоденне свято для дітей, бо саме вона, мудра порадниця, веде у дивовижний і чудовий світ. Жодного дня не проходить, щоб не зверталися до неї, – так відгукнулися про спільну роботу щодо виховання підростаючого покоління партнери освітніх установ. Зокрема, завідувач ДНЗ Галина Ямніцька, директор ЗОШ I-III ступенів Олександр Штефура та директор школи-інтернату I-III ступенів Олександр Михайлюк.

Користувачами бібліотеки є прихожани Церкви Адвентистів сьомого дня, які подарували присутнім пісенні номери, а для бібліотеки – підбірку книг.

Бібліотекар місцевої книгозбірні Діна Жмурик також представила слайд-презентацію «Сільська бібліотека: інформаційно-культурний осередок громади». Під час презентації прозвучали: легенда про село Селятин, вірш М. Пилатюка «Селятин – це пісня доріг, що круті..», інформація про історію села, соціально-економічний та культурно-освітній розвиток, інфраструктуру населеного пункту. Згадали і відомі особистості села, серед яких – поет Михайло Пилатюк, письменник Микола Гурепко, декан інженерно-технічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича Олег Ангельський, композитор Іван Благун, викладач Харківської Академії внутрішніх військ України Валентина Машкевич, заслужений лісовод України Іван Шкеул, краєзнавець Олександр Іванов, заслужений журналіст України Валентин Чорний. Нинішня гордість села – 60 мужніх воїнів-селятинців, які захищають нашу Вітчизну в зоні АТО.

На бібліотечному заході прозвучали пісні у виконанні місцевих аматорів.

У рамках заходу директори ЦБС області ознайомилися з роботою бібліотеки-філії села Селятин під час екскурсії книгозбірнею.

Другого дня на базі Путильської ЦРБ відбувся фаховий діалог на тему: «Будні сільської бібліотеки», під час якого відбулося обговорення роботи сільських бібліотек у сучасному форматі, в умовах децентралізації та національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Для учасників Школи  були організовані екскурсії у центральній районній бібліотеці, у приватній бібліотеці сім’ї Буняків, з якою співпрацює районна бібліотека, та у літературно-меморіальному музеї-садибі Юрія Федьковича.

 

 • DSC05492
 • DSC05498
 • DSC05516
 • DSC05520
 • DSC05535
 • DSC05538
 • DSC05544
 • DSC05555
 • DSC05568
 • DSC05570
 • DSC05574
DSC054921 DSC054982 DSC055163 DSC055204 DSC055355 DSC055386 DSC055447 DSC055558 DSC055689 DSC0557010 DSC0557411
responsive slider by WOWSlider.com v6.1

 

 


Мобільне меню