2 листопада на базі регіонального тренінгового центру було проведено Школу бібліотечних інновацій для сільських бібліотекарів області за темою «Основні принципи життєдіяльності бібліотеки».
Професійні поради щодо конкурентноспроможної бібліотеки на даному етапі надала директор обласної книгозбірні Наталія Філяк.
Тренінг «Основні принципи життєдіяльності бібліотеки в умовах децентралізації» провела заступник директора з питань наукової роботи Марія Довгань, під час якого висвітлила такі питання: основні аспекти життєдіяльності бібліотеки в умовах децентралізації; цінності бібліотек; на які соціальні проблеми населення потрібно направити активність бібліотекарів; розвиток проектної діяльності бібліотек спільно з громадою тощо.
Про надання інформаційних, освітніх та культурних послуг бібліотеками у 2018 році ознайомила завідувач науково-методичного відділу Тетяна Макарейчук.
Рекомендації щодо інформаційних технологій на службі сільської бібліотеки (сайти, блоги, соціальні мережі), проведення міні-тренінгу «Бібліотека і туризм» в рамках обласного краєзнавчо-інформаційного проекту «Буковина в бібліомаршрутах» провела завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Галина Добровольська.
Також було підведено підсумки обласного краєзнавчо-інформаційного проекту «Моє село – моя бібліотека», який діяв впродовж 2013-2016 рр., організований ЧОУНБ ім. М. Івасюка та обласним відділенням УБА. Мета проекту – це підвищення сучасного іміджу, популяризація традиційних ресурсів та інноваційних послуг, презентація креативних ідей і власних проектів розвитку бібліотек, залучення до плідної співпраці органів місцевого самоврядування та громадськості.
Всі учасники проекту були відзначені подяками та подарунками.