27-28 травня 2015 року на базі Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка розпочала роботу обласна Школа бібліотечних інновацій для сільських бібліотекарів за темою: “Бібліотека сільської громади: потенціал інноваційного розвитку”.
Сільські бібліотекарі районних ЦБС мали змогу ознайомитися з актуальними питаннями, що стосуються бібліотечної галузі, почерпнути інформацію з відео- та слайд-презентацій згідно програми проведення занять. Зокрема, розглядалися наступні питання: «Бібліотека і сільська громада: грані успішної співпраці», «Сучасні критерії оцінювання діяльності сільських бібліотек», «Сільські бібліотеки області: моніторинг успіхів та проблем», «Сучасні інформаційні технології та розвиток бібліотечних інновацій», «Адвокація: представлення інтересів бібліотек», «Електронні інформаційні ресурси: бібліотечний аспект», «Краєзнавчі видання ОУНБ ім. М. Івасюка – на допомогу сільським бібліотекарям», «Як зробити цікавою сільську бібліотеку?». Завідувач філії села Великий Кучурів Сторожинецької ЦБС Бевцик Н. С. поділилася набутим досвідом «Мій стиль: імідж сучасної сільської книгозбірні».
Другий день заняття Школи на тему: «Територія професійної майстерності: знайомство з організацією бібліотечного обслуговування місцевої громади» проходив на базі бібліотеки-філії смт Лужани Кіцманської ЦБС. Директор Кіцманської ЦБС Сухолотюк Орися Миколаївна ознайомила з роботою бібліотек району. Т. в. о. директора Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка Довгань Марія Михайлівна окреслила коло питань, які виникли у бібліотеках у період кризи.
Бібліотекар місцевої філії Савка Наталія Дмитрівна поділилася з учасниками Школи напрацьованими знаннями, досвідом роботи у всіх напрямках діяльності бібліотеки за допомогою електронної презентації та у віршованій формі провела екскурсію по бібліотеці. Сільських бібліотекарів зацікавив сайт та блог бібліотеки “Лужани краєзнавчі”, на якому виставлена інформація про роботу книгозбірні, участь в акціях, роль у житті сільської громади, співпраця та партнерство бібліотеки тощо.
Завідувач методично-бібліографічного відділу Снятинської ЦБС Івано-Франківської області Бурляк Оксана Ярославівна ознайомила всіх присутніх з роботою та проблемами бібліотек сусідньої області.
Сподіваємося, що сільські бібліотекарі з багажем електронних презентацій, побаченої та почутої інформації виступатимуть на районних семінарах та впроваджуватимуть набуті знання в бібліотечну практику.