Щира патріотка України

13 лютого виповнюється 140 років від дня народження науковиці, історикині, археологині, архівістки Наталії Дмитрівни Полонської-Василенко, яка прожила велике, сповнене катаклізмів життя, присвятивши весь свій талант справі служіння вітчизняній науці. Перша жінка із вченим званням доцентки Університету Святого Володимира (1916). Одна з перших докторок історичних наук УРСР: 1940 року захистила дисертацію на тему «Нариси з історії заселення Південної України в середині XVIII століття (1734–1775)». Її перу належать близько 200 наукових праць з археології, історії України й Української Церви, спогади про громадських і наукових діячів. Вона є авторкою посібника «Історико-культурний атлас з російської історії з пояснювальним текстом». Поза усю свою багатогранну діяльність головною працею вважала написання та доведення до читацької аудиторії епохальної як за обсягом матеріалу, так і за поданою бібліографією величезної монографії – славнозвісної двотомної «Історії України». Перший том виданий у 1972 р., а другий – у 1976 р. (після її смерті).

Як дослідниця та співець національної козаччини, збагатила вітчизняну науку і культуру ґрунтовними і змістовними працями, пробуджувала громадську думку і торувала для України шлях у краще майбутнє.

До 140-річчя від дня народження Наталії Полонської-Василенко у відділі обслуговування користувачів підготовлено ювілейну виставку «Щира патріотка України». Експозиція містить праці авторки, спогади, статті, монографії, літературу про її життя і творчість тощо.

На виставці представлено документи із фондів ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

З виставкою можна ознайомитись за адресою: вул. Вірменська, 14 (ІІ поверх).

Термін експонування: 12–22 лютого 2024 р.


Мобільне меню