«Розв’язання екологічних проблем – запорука здоров’я рослин»

изображение_viber_2020-01-21_15-58-55З нагоди оголошеного ООН Міжнародного  року охорони здоров’я рослин у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук розгорнута книжково-ілюстративна викладка-застереження «Розв’язання екологічних проблем – запорука здоров’я рослин».

Зміна клімату і діяльність людини впливають на екосистеми, знижуючи біорізноманіття та створюючи сприятливі для шкідників умови. Водночас міжнародні подорожі і торгівля за останні десятиліття потроїлися в обсязі і дають можливість шкідникам і хворобам швидко поширюватися по світу, завдаючи величезної шкоди місцевим рослинам і довкіллю. Статистика говорить, що щорічно до 40% всіх продовольчих культур у світі гинуть через шкідників і хвороб. Як наслідок – загальний обсяг збитків тільки у торгівлі сільгосппродукцією становить понад 220 млрд доларів на рік, мільйони людей стикаються із загрозою голоду, а сільське господарство зазнає серйозних збитків.

З економічного погляду захист рослин набагато ефективніший, ніж усунення наслідків повномасштабних надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям рослин. Нерідко шкідників і хвороби рослин після того, як вони адаптувалися, викорінити неможливо, а на боротьбу з ними йде багато часу й коштів. Ось чому профілактичні заходи й дії, спрямовані на сприяння їх здоров’ю, так важливі для досягнення цілей в галузі сталого розвитку.

Дана викладка представляє друковані видання з бібліотечних фондів ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка, які містять тематичні довідкові, нормативно-правові, наукові, методичні та  навчальні матеріали.

Запропонована література буде цікавою фахівцям галузі екології та рослинництва, науковцям, викладачам відповідних дисциплін,  завданням яких є збирання, накопичення, вивчення і моніторинг інформації з питань екології, біорізноманіття та здоров’я рослин – важливих чинників, що захищають наше навколишнє середовище, сприяють усуненню глобальних екологічних проблем   та формуванню ринку екологічно чистої продовольчої продукції, що в цілому впливає на життя людства.

Викладка-застереження діятиме до 11 лютого 2020 р.

Запрошуємо всіх охочих до ознайомлення.

 

изображение_viber_2020-01-21_15-58-55

 

 


Мобільне меню