Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук презентує нові видання з інформаційно-просвітницького кейсу «Книга – джерело інтелектуальної свободи», що нещодавно поповнили фонди нашої книгозбірні.
«Штучний інтелект може бути потенційно небезпечнішим,
ніж атомна бомба,
тож слід бути з ним дуже обережним»
Ілон Маск, засновник компаній
Space X і Tesla
Нік Бостром (Ніклас Бострем нар. 10 березня 1973) – шведський філософ в Оксфордському університеті, відомий своєю роботою на тему глобальних ризиків. Має докторський ступінь в Лондонській школі економіки. В наш час він директор Інституту людства майбутнього в Оксфордському університеті.
Нік Бостром. Суперінтелект. Стратегії і небезпеки розвитку розумних машин / Ніклас Бострем ; пер. з англ. Антон Ящук, Антоніна Ящук. – Київ : Наш формат, 2020. – 408 с.
Що станеться, коли машини перевершать людей в інтелекті? Чи будуть вони допомагати нам або знищать людську расу?
Людський розум має деякі здатності, яких немає у тварин. Саме їм ми можемо бути вдячні за те, що наш вид займає настільки домінуюче становище. Якщо машини перевершать наш людський мозок за рівнем інтелекту, вони можуть стати дуже сильними – і навіть вийти з-під нашого контролю.
Чи можливо зародити штучний інтелект, зробивши цей процес контрольованим і безпечним? У цій книзі найскладніші наукові питання про майбутнє людства і штучного інтелекту описані доступною мовою.
«Кріс Скіннер, мудрий провідник у світі Фінтеху.
Для банків і гравців фінансового ринку книжка
«Людина цифрова» є ідеальноюлінзою,
фокусуючи читачів на розумінні нового світу».
Ахмет Уста, головний редактор FinTeh Istanbul
Кріс Скіннер відомий як незалежний оглядач фінансових ринків через блог на сайті Finanser.com, а також автор бестселерів Digital Bank («Цифровий банк») і ValueWeb.
Скіннер Кріс. Людина цифрова / Кріс Скіннер ; пер. з англ. Г. Якубовська. – Харків : Ранок : Фабула, 2020. – 272 с.
Вплив цифрової революції, що породила четверту епоху людства, полягає в тому, що вперше в історії всі ми з’єднані одне із одним у реальному часі. «Людина цифрова» пропонує украй необхідне дослідження того, як цифрова епоха впливає на стосунки між людьми та бізнесом.
Ця книжка пропонує осмислення низки інтригуючих тем, що випливають із діджиталізації людства. Кріс Скіннер також досліджує зростання найбільш фундаментальних інновацій на ринках, що розвиваються, і вивчає проблему керування глобалізованим світом у той час, коли ми живемо в національних державах.