Розумні книги з кейсу інтелектуала

image001 Інтерес до книги серед буковинців-інтелектуалів  неабиякий.  Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук представляє сміливі наукові розвідки американського еволюційного біолога Джареда Даймонда, подаровані нашій книгозбірні Українським інститутом книги.

«Так, світова історія справді нагадує цибулину!

Однак зчищання її дедалі глибших шарів –

 захопливе і надзвичайно важливе в наші дні

завдання, коли ми намагаємося засвоїти уроки

свого минулого заради кращого майбутнього».

Джаред Даймонд

 Американський еволюційний біолог, фізіолог і біогеограф. Нині працює викладачем географії та фізіології в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса.

  1. image002Даймонд Джаред. Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами / пер. з англ. Т. Цимбала. – Київ : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 512 с.

Чому європейська, а пізніше і євроатлантична цивілізація добилися найграндіозніших успіхів в історії людства?

Чому саме Європа, спочатку самостійно, а пізніше – разом зі Сполученими Штатами Америки, створила той світ, в якому ми живемо зараз?

Це зумовило світову гегемонію європейського світогляду – промисловість, сила зброї або щось інше?

І який вплив на світогляд не тільки окремої людини, але і цілих народів і навіть рас надає довкілля?

Про все це та багато іншого розмірковує у своїй книзі Джаред Даймонд – автор, удостоєний Пулітцерівської премії.

  1. image003Даймонд Джаред. Колапс. Чому одні суспільства занепадають, а інші успішно розвиваються / пер. з англ. В Горбатька. – Київ : Вид. група КМ-БУКС, 2019. – 688 с.

Нас немов магнітом притягують монументальні руїни, що їх залишили по собі цивілізації минулого, вабить їхня видовищна краса і таємниці, які в них криються. Масштаб руїн свідчить про багатство й могутність тих, хто їх споруджував.

Однак чому пішли у небуття не лише ті, хто будував ці споруди, а й власне суспільства, до яких вони належали? Куди зникли цілі народи? Якщо подалися геть, то куди і чому? Чи не загинули вони жахливою смертю? За цією романтичною таємницею не дає спокою бентежна думка: а чи не може схожа доля спіткати сучасне суспільство?

Автор книги не лише пропонує новий погляд на історію, причини розквіту та занепаду давніх культур, а й окреслює виклики і загрози, які невпинно постають перед сучасною цивілізацією, та можливі шляхи їх усунення

Хочете знати більше? Тоді вам до нашої книгозбірні за адресою:

 м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).


Мобільне меню