«Розумні книги для вашого мозку»

Бібліотечний фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук нещодавно поповнився щедрими книжковими дарунками – науково-популярними виданнями, що вийшли за сприяння Українського інституту книги до 30-ї річниці Незалежності України.

  1. image001Згуровський М. З. Київська політехніка : шлях до зірок / Михайло Згуровський. – Київ : ВД «АртЕк», 2021. – 440 с.

Михайло Згуровський у співпраці з видавничим домом «АртЕк» створили унікальне видання, присвячене піонерам авіа- й ракетобудування, імена яких вписано в історію Київської політехніки.

Ігор Сікорський, Сергій Корольов, Олександр Мікулін, Костянтин Калінін, Дмитро Томашевич і багато інших видатних київських політехніків присвятили своє життя авіаційним і космічним розробкам, які змінили історію людства.

Серед відомих постатей  визначне місце у цьому виданні також займають сторінки, що присвячені нашому видатному земляку, першому і єдиному астронавту незалежної України, Герою України Леоніду Костянтиновичу Каденюку. Кожен читач може ознайомитися з біографічними  сторінками його життєдіяльності, переглянути чималу кількість фотодокументів, дізнатися про космічний політ, який Леонід Каденюк здійснив  у складі міжнародного екіпажу на американському космічному шаттлі «Колумбія» і на якому здійснив чималу кількість наукових експериментів за програмою біологічних досліджень. Також читач дізнається про непереривний зв’язок Леоніда Каденюка та НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», де  був його Почесним доктором. Це і плідна співпраця на посаді радника ректора, і клопітка робота на посаді заступника голови Наглядової ради КПІ, і постійна участь у Наукових читаннях, зустрічах з викладачами та студентами. Як один із чільних представників вітчизняної космічної галузі й колишній народний депутат України Леонід Каденюк надавав сприяння університету у започаткуванні і розвитку космічної програми КПУ, у вирішенні питань щодо забезпечення підготовки фахівців відповідного профілю. Тож пам’ять про нашого славетного буковинця закарбована у бронзовому погрудді Леоніда Каденюка в Державному політехнічному музеї КПІ ім. І. Сікорського.

  1. image002Кістяківський Джордж Б. Науковець у Білому домі. Особистий щоденник спеціального помічника президента Д. Ейзенхауера з науки і техніки / Дж. Б. Кістяківський ; пер. з англ. Я. Войтка. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2021. – 528 с.

Видатний українець, відомий американський вчений, гарвардський професор киянин Джордж (Георгій) Кістяківський увійшов в історію ХХ століття як талановитий фізичний хімік та активний член команди, що займалася проектом «Мангеттен» — створенням атомної бомби у США. Наукові таланти та особиста харизма Дж. Кістяківського підняли його на небачену на той час для українців висоту — він став спеціальним помічником президента США Дуайта Ейзенхауера з питань науки і техніки.

У своєму щоденнику, який в Україні публікується вперше, вчений розповідає про час, проведений у Білому домі, про свою участь у формуванні державної науково-технічної та військової політики США, про тодішнє змагання двох протилежних соціально-економічних систем — США та СРСР. Як учасник низки міждержавних самітів пан Кістяківський мав змогу зблизька спостерігати за найвідомішими світовими лідерами та політичними діячами тієї доби, а з деякими навіть і спілкуватись. За допомогою свого щоденника він дає можливість читачеві змогу зазирнути за лаштунки міжнародної політики, ближче познайомитися з Д. Ейзенхауером, М. Хрущовим та іншими політиками, зрозуміти логіку й мотиви ухвалених американським керівництвом важливих державних рішень.

Хочете знати більше? Тоді вам до нашої книгозбірні за адресою:

м. Чернівці вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).


Мобільне меню