Розумна книга з кейсу інтелектуала

Всім, хто хоче зрозуміти секрет успіху

скандинавських держав та дізнатись

рецепт, як у власній країні побудувати

прогресивне і процвітаюче суспільство.

 

Книжковий фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук поповнився надзвичайно актуальним дарунком від наших читачів-інтелектуалів – новим виданням авторів Андерсен Лене Рейчел, Бйоркмана Томаса  видавництва «Наш Формат».

image001Андерсен Л. Р. Більдунґ. Нордичний секрет краси та свободи / Лене Рейчел Андерсен, Томас Бйоркман ; пер. з англ. Оксана Олійник-Андрусяк – 2-ге вид. – Київ : Наш Формат, 2022. – 496 с. : іл.

Лене Рейчел Андерсен – данська економістка, футурулогиня, філософиня, письменниця.

Томас Бйоркман – шведський фінансист, соціальний підприємець і письменник.

Скандинави зробили з більдунґу не просто філософський концепт, а практичну ідею. Вони цілеспрямовано трансформували систему освіти і взялися за найслабшу ланку: почали культурно, інтелектуально, морально та емоційно розвивати селян. Нічого особливого – та за століття це до невпізнаваності змінило нордичні держави. Чи можна цю ідею використати нині, коли світ суттєво змінився? Чи актуальна вона, скажімо, для України? Чому так важливо розвивати потенціал кожної особистості? На ці й інші запитання відповідають автори книжки.

«Надзвичайно важлива книга для суспільства та еліти сучасної України. Нам є чого повчитися в нордичних країн, які завдяки неформальній освіті дорослих змінили культуру від патерналізму та зневіри до соціальної відповідальності й активної боротьби за своє майбутнє», – С. Чумаченко, співзасновник ініціативної групи «Українська народна вища школа» та руху «Більдунґ в Україні».

Хочете знати більше? Тоді Вам до нашої книгозбірні за адресою:  м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).