8-9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
З цієї нагоди в книгозбірні 6 травня відбулось чергове засідання студії «Пам’ять», що функціонує при відділі обслуговування користувачів, на тему: «Роки війни – століття пам’яті».
Володимир Петрович Фісанов, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародної інформації факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, розповів про підготовку до Другої світової війни, про те, що раніше прийнято було говорити про героїзм, а нині – про ті збитки, які понесли пересічні громадяни. На думку історика, на сьогоднішній день існують досить суперечливі думки про події воєнних років.
«Що таке примирення?» – над цим питанням розмірковувала та закликала замислитися присутніх Ганна Михайлівна Скорейко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, директор Науково-дослідного центру буковинознавства. «Історія – це наука, яка дозволяє не повторювати помилок», – зауважила Ганна Михайлівна.
Модератор заходу Наталія Нечаєва-Юрійчук, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, провела чіткі паралелі між подіями 2014 та 30-х років минулого століття.
Учасники заходу обговорили сучасну ситуацію в Україні, зокрема в розрізі історичних порівнянь.
Студенти державного вищого навчального закладу «Чернівецький індустріальний коледж» та факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича мали змогу почути відповіді на запитання, які виникали під час виступів.
У рамках засідання студії «Пам’ять» присутні мали можливість ознайомитись з виданнями, які розкривають тематику заходу, з фондів обласної книгозбірні.