Різдвяний кулінарний перформанс

21 грудня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук відбудеться «Різдвяний кулінарний перформанс», організований спільно з «Школою кулінарної майстерності» кафедри технології та організації ресторанного господарства ЧТЕІ КНТЕУ.

Святий вечір, багата кутя – передріздвяний день і вечір, велике сімейне свято, яке припадає на останній день Пилипівського посту, тому готували виключно пісні страви. До цієї вечері готували 12 (на честь дванадцяти апостолів) страв, нові ложки й миски.

Кутя і узвар займали почесне місце на столі – на покуті. А ще на стіл ставили  капусняк, колочену квасолю, варений біб, відварену рибу, грибну юшку, пампухи, вареники-пироги (зі сливами, грушами, вишнями), горохову зупу, пироги з яблуками, маком, грушами.

Вечеряти сідали аж тоді, коли на небі сходила перша зірка – символ народження Сина Божого.

У різдвяну ніч, після вечері, та в день Різдва вітати із святом своїх рідних ходили колядники-віншувальники. Добрі побажання щастя, здоров’я, добробуту, висловлені саме в цей день, мали обов’язково здійснитися.

У програмі заходу:

– презентація (з дегустацією) автентичних свят вечірніх страв буковинців, гуцулів та  галичан: традиції, сучасність, унікальність;

– мультимедійна презентація еволюції технологічних карт святкових страв західноукраїнської кухні;

– пригощання різдвяними смаколиками – медівниками, пряниками від студентів ЧТЕІ КНТЕУ.

Початок о 14.00.


Мобільне меню