Реформатор педагогіки

на головну макаренкоУ межах проєкту «Історія  України  в  особах» відділ обслуговування користувачів пропонує інформаційно-довідкову мозаїку  до 135-річчя від дня народження Антона Семеновича Макаренка, українського педагога, письменника, який відзначається 13 березня.

Антон Макаренко – видатний педагог-новатор, педагогічна спадщина якого відома не лише в Україні, а й за кордоном. Він створив наукову методику виховної роботи з дитя­чим колективом, поєднання навчання з продуктивною працею, моральним, фізичним і естетичним вихованням. Багато зробив для розвитку теорії сімейного виховання. У процесі перевиховання асоціальної молоді, до якої педагог підходив з гуманістичним прагненням знайти позитивні якос­ті і задіяти творчий потенціал, реалізував вихов­ний принцип «проектувати найкраще в людині».

Один із найвідоміших педагогів, який збагатив світову педагогіку, вніс значний доробок у теорію виховання. Рішенням ЮНЕСКО (1988) А. С. Макаренка визнано одним із чотирьох видатних педагогів, які визначили спосіб педагогічного мислення в ХХ столітті. Він залишив по собі багату педагогічну спадщину, яка нараховує понад 150 творів. Його «Педагогічна поема» була і залишається улюбленою книжкою усього світу.

В експозиції представлено науковий доробок педагога, художні твори письменника, матеріали про його життєвий і творчий шлях, документи та публікації із фондів ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка.

Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

Термін експонування: 9–16 березня 2023 року.

1678370487722


Мобільне меню