«Письменники — лауреати Шевченківської премії»

фото на сайт 1«Щодо Шевченківської премії, то вона витримала випробування часом та геополітичними здвигами й утвердилась як справді найвища нагорода у гуманітарній сфері держави»

Борис Олійник

 Відділ абонемента до  60-річчя заснування Національної премії України імені Тарас Шевченка представляє виставку-інформацію «ПИСЬМЕННИКИ — ЛАУРЕАТИ  ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ».

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) — найвища відзнака за твори літератури та мистецтва в незалежній Україні, яка присуджується щорічно. Заснована 20 травня 1961 року. Серед лауреатів цієї престижної нагороди у номінації «Література» – наші земляки, гордість Буковини: Ірина Вільде, Марія Матіос, Михайло Ткач.

Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка, починаючи з 2002 року, започаткував серію видань «Бібліотека Шевченківського комітету» (скорочено «БШК»). У цій серії здійснювалися репрезентативні перевидання творів Шевченківських лауреатів різних років у рамках бюджетної програми «Українська книга». До уваги читачів — книги лауреатів Шевченківської премії, що входять до національної скарбниці української літератури. Видання, які читають та перечитуються, задовольняючи читацькі інтереси різних категорій користувачів.


Comments are closed.