З 9 по 27 квітня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук діє розгорнута тематична книжково-ілюстративна викладка «Писаночко-голубонько, Великоднє диво!».
Писанка – магічне джерело натхнення для кожного, хто торкається її глибин, а притягальна природна форма манить взяти її до рук, покрутити, роздивитися кожну рисочку. Вона викликає в душі цілий букет почуттів, будить уяву та усвідомлення довгого шляху до сучасника… Писанка доносить до нас закодовану інформацію про вірування пращурів, про стародавніх богів, схематичне зображення яких не згубилося і нами сьогодні вже сприймається як орнамент.
Писанку оспівували у своїх поезіях Тарас Шевченко, Іван Франко, Марійка Підгірянка, досліджували Олена Пчілка, Мирон Кордуба, наукові розвідки здійснювали Хведір Вовк, Микола Сумцов та інші митці. Виготовлення писанок ніколи не сприймалось на Буковині лише як художня творчість. Під час підготовки до Великодня, займаючись писанкарством, майже кожна християнська родина знову і знову торкається до чистих і животворних джерел буковинського духу й наших давніх традицій. Велике спасибі знаним майстрам, що доносять до нас традиційні та сучасні техніки писанкарства.
Саме про це йдеться в тематичних книгах, каталогах, альбомах, що зберігаються в фондах книгозбірні та представлені на книжковій викладці.
Запропонована викладка розрахована на широке коло читачів, які цікавляться традиціями святкування Великодня в Україні та різноманітними техніками писанкарства.