Природа як ресурс для зцілення

Ми давно знаємо про цілющу силу природи, намагаємося застосовувати її у своєму житті, використовувати, наповнюватися нею.  Сьогодні, у часи масштабної російської агресії, у нашому житті рослини відіграють ключову роль. Найкраще ми відчуваємо дерева: притягаємося до них, обіймаємо, торкаємося долонями та обличчям, насичуємося їх енергією, ототожнюємо себе з ними. До них тягнеться душа як за цілющим дотиком. Незалежно від свідомості, квіти, які ми висаджуємо, хочеться бачити, нюхати, торкатися та чути їхні «розмови», сидіти дуже близько, щоб бути в їхньому полі і під їх захистом. Загалом, квіти стали дуже важливими. Змінилася їхня роль, їхнє місце у нашому житті. У мирний час хотілося дикої природності, а зараз дуже потрібні квіти. Вони дають енергію, здіймають дух. Вони – волаюче красою і ніжністю потужне протистояння руйнуванню, грубості, безжалісності війни. Це додає нам сил, щоб утримувати свій внутрішній світ у балансі. А ще – запахи, аромати, які сприймаються дуже гостро і дають миттєвий доступ до сильних почуттів. Енергія запахів проникає миттєво. Наше безсилля поступово зникає, натомість  насичується енергією кольору, енергією цвітіння. Перебуваючи серед цієї краси, раптом виявляється, що ніщо нас не зруйнує з середини, ми хочемо і можемо набагато більше.

Створити власноруч чи за допомогою ландшафтного дизайнера лікувальний та терапевтичний сад вам допоможе розгорнута книжково-ілюстративна викладка-пропозиція «Сад як елемент природної терапії: поради для натхнення», що зібрана з друкованих тематичних видань, які зберігаються у фонді нашої книгозбірні та доступні користувачеві. Це, насамперед, гарно проілюстровані енциклопедичні, науково-популярні, довідкові видання, фахові періодичні видання та фотоальбоми.

Викладка буде цікавою як починаючому садоводу-любителю, так і фахівцю – ландшафтному архітектору, що займається благоустроєм садової та паркової зони міського середовища.

Викладка діятиме з 15 по 25 квітня 2024 р. у ВДЕТПН (ІІІ поверх).


Мобільне меню