«Провидець планетарної планиди» (Презентація серії листівок)

12 березня в обласній книгозбірні ім. Михайла Івасюка члени Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України презентували серію листівок: «Провидець планетарної планиди» (до 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка).

Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до рідної землі та мови. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.

Народився 09 березня в селі Моринці, нині Звенигородського району Черкаської області, в сім’ї кріпаків.

Автор творів: «Єретик», «Сліпий», «Наймичка», «Кавказ», «І мертвим, і живим…», «Холодний яр», «Як умру, то поховайте» («Заповіт») тощо. Помер 10 березня 1861 року.

На кошти друзів 13 березня похований на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі. 22 травня 1861 року прах перепоховано в Україні, на Чернечій горі, біля Канева.

Тарас Шевченко ніколи не бував на буковинській землі, але ім’я його було добре знане нашими земляками. Перші кроки в цьому напрямку зробило засноване в 1869 році українське товариство «Руська бесіда». У 1891 році це товариство закупило у Львівської «Просвіти» «Кобзар» Т. Шевченка і поширило його по Буковині.

Захід відбувся в межах проєкту «Письменницький бібліотечний марафон» Чернівецької обласної організації НСПУ, в якому взяли участь поети Василь Джуран та Віталій Демченко.

Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник серії листівок, який поповнить краєзнавчу колекцію літератури.

Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

Фото Віктора Безпальченка.

  • DSC_0002
  • DSC_0004
  • DSC_0006
  • Обкладинка
DSC_00021 DSC_00042 DSC_00063 Обкладинка4
css3 slider by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню