Професійне навчання бібліотекарів: методичне партнерство та співпраця

m22 вересня в рамках Угоди про співпрацю між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернівецькій області та ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка головна методистка науково-методичного відділу обласної бібліотеки Алла Лупан взяла участь в онлайн-засіданні  круглого столу бібліотечних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Організація та планування роботи бібліотек ЗП(ПТ)О на 2021/2022 навчальні роки. Інновації в інформаційно-масовій роботі бібліотек ЗП(ПТ)О».

У презентаційному виступі «Нові функціональні можливості в інформаційно-масовій роботі бібліотек як вимога часу» головна методистка ЧОУНБ ім. Івасюка висвітлила спектр дистанційних послуг бібліотек територіальних громад області під час адаптивного карантину, розкрила зміст найбільш цікавих онлайн-послуг та івентів публічних бібліотек для користувачів своїх громад. Зокрема акцентувала увагу присутніх на важливості діджиталізації в бібліотечній роботі та використанні навчальних платформ, у т.ч. «Дія. Цифрова освіта».

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції бібліотеки Буковини  продовжують вишукувати нові можливості інформаційно-масової роботи, впроваджувати нові форми роботи для своїх користувачів.  Акцент фізичної доступності змістився в бік активностей на сайтах, блогах та в соціальних мережах. Бібліотеки зі сталою практикою дистанційної комунікації з аудиторією і надалі продовжують надавати послуги,  розширюючи їх спектр.

Форми та методи дистанційного обслуговування користувачів громади головна методистка представила присутнім у відеопрезентації «Бібліотека в режимі дистанційної роботи» Публічної книгозбірні Кам’янецької територіальної громади.

На завершення виступу Алла Лупан запропонувала головні напрямки для координації роботи ЧОУНБ ім. М. Івасюка та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, а також акцентувала увагу на співпраці між публічними бібліотеками територіальних бібліотек області та бібліотеками професійної (професійно-технічної) освіти задля популяризації книги та читання серед молодіжної аудиторії.

 

  • DSC_0084
  • DSC_0091
DSC_00841 DSC_00912
bootstrap carousel by WOWSlider.com v6.1

 


Мобільне меню