29 листопада в обласній науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка члени Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України презентували серію листівок «Мандрівний мудрець» (до 300-річчя з дня народження українського письменника і філософа Григорія Сковороди).
Постать Григорія Сковороди в українській літературі є однією з найпомітніших. Він був звичайною людиною – і став творцем людських душ, він був мандрівником – і пам’ятає земля сліди його ніг, він був мислителем – і досі люди знаходять у його творах щось незвичайне для себе, він сіяв духовну культуру – і проросли зерна, посіяні ним. Він був народним філософом…
В останні роки свого життя він мандрує по монастирях, знайомих поміщиках, відвідує ярмарки, де навчає простий народ. Старість не змінила його життя. Одні вважали його за розумного, інші – за юродивого, дивака, проте всі шукали його і всі були раді його розмові. Він все частіше ходив у степи, бо вважав, що на самоті можна складати трактати, збільшувати «Сад божественних песен» або грати на флейті чи сопілці і пізнавати себе, Бога і Біблію.
Зі вступним словом до присутніх звернулася Наталія Філяк, директорка обласної книгозбірні.
У ході презентації прозвучали поезії Василя Васкана, Ліни Костенко, Василя Джурана, Віталія Демченка, Олександра Довбуша, Віталія Бошкова, Наталії Григорчук-Войтко, Віталія Міхалевського, Дмитра Шупта, Юрія Работіна, Галини Тарасюк та Тараса Шевченка.
Присутні мали змогу почути цікаві оповіді відомих краян про українського філософа і письменника, а також насолодитися поетичним словом відомих краян.
Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.
Фото – Віктор Безпальченко