Презентація перекладацьких проектів Сергія Трояна

troyan31 жовтня в рамках роботи Відкритого університету для дорослих за ініціативи факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича в бібліотеці відбулася зустріч з доктором історичних наук, професором кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій Національного авіаційного університету Сергієм Станіславовичем Трояном.

Cергій Троян навчався на історичному факультеті Чернівецького державного університету, який закінчив у 1983 році. Уже в той час отримав чималий досвід роботи з різними слухацькими аудиторіями в ході читання лекцій з міжнародного становища. У 1998 році був призначений на посаду завідувача новоствореної кафедри політології та соціології університету, яку очолював до свого переїзду восени наступного року до міста Рівне.

Сфера наукових інтересів охоплює дослідження у галузі історії Німеччини, історії міжнародних відносин та порівняльних політичних систем. Після захисту докторської дисертації був запрошений як викладач до Фрайбурзького університету (Німеччина), також викладав в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні та інших вищих навчальних закладах Польщі.

Сергій Станіславович є автором  понад 300 наукових праць, у тому числі монографій, навчальних посібників, словників-довідників, статей, рецензій.

2011 року утворилась група однодумців, які мали на меті втілювати перекладацькі проекти, серед яких переклади праць польських науковців Войцеха Вжосека, Еви Доманської, Даріуша Вояковського та Яцека Курчевського. На зустрічі знаний історик презентував останні перекладацькі проекти, в яких він виступає ініціатором: Лось Я. С. «Українська справа у спогадах, листуванні й публіцистиці. Вибрані твори» та «З історії морських війн (студії й нариси)». Сергій Троян розказав, що книжка вибраних творів польського дипломата, публіциста, науковця графа Яна Станіслава Лося (1890–1974) належить до синтетичних наукових праць, які перебувають на межі біографії, документа і політичної публіцистики та суттєво доповнюють і збагачують джерельний комплекс матеріалів з історії українсько-польських відносин міжвоєнної доби.

Увагою авторів книги «З історії морських війн (студії й нариси)» охоплено майже весь період існування морського флоту за різних часів і в різних країнах. У ній розглянуто боротьбу за перевагу на морях та океанічних просторах, що налічує кілька тисяч років.

На заході Сергій Троян розкрив тему: «Сучасна гуманітаристика: зміна парадигми» у вимірі наукових проектів».

Присутні студенти та колеги-викладачі факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича мали змогу поставити запитання відомому історику, а Сергій Станіславович подарував обласній бібліотеці презентовані книжки.

 

  • DSC_8905
  • DSC_8917
  • IMG_20181031_143420
DSC_89051 DSC_89172 IMG_20181031_1434203
html5 slider by WOWSlider.com v6.1

 

 


Мобільне меню