14 січня в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбулася презентація чотирьох листівок віршів – присвят. На захід завітали буковинські письменники Василь Джуран, Леонтина Топало, Віталій Демченко та Наталія Григорчук – Войтко, яка приїхала на зустріч зі старшокласниками Снячівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів, волонтерка Софія Тілабова та донька майданівського месника Василя Крисько Лілія Крисько.
- «Маяк» у гронах маяків» – до 85–річчя з дня народження відомого українського письменника Анатолія Глущака. 185 – та серія листівок віршів – присвят вірному другові Дмитра Павличка, одеському письменнику Анатолієві Глущаку на його славне 85 – річчя, яке зустрічає на берегах морської столиці Вітчизни. Анатолій Степанович Глущак – поет, публіцист, перекладач. Народився 8 січня 1940 року в селі Писарівка Волочиського району Хмельницької області. Автор збірок «Мотиви», «Злітне поле», «Сонячний вітер», «Простір», «Тиждень» «Озимина», «Бродячий сюжет: АУЕ ЕУА», книжки перекладів «Автограф». Укладач першої «Антології української морської поезії» та мариністичного збірника «Вічний клич моря». Перекладає з польської та інших слов’янських мов. У видавництві «Маяк» видав авторську антологію перекладу польських поетів «Польський літературний вітраж» (2007). Лауреат муніципальної премії імені Костянтина Паустовського.
До серії увійшли вірші – присвяти 15 авторів з усієї України. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» та Чернівецької обласної організації НСПУ.
- «Лебедина хора нації» – до 90–річчя з дня народження класика української літератури Василя Симоненка. 186–та серія листівок віршів – присвят одному із найгеніальніших поетів України та Європи, котрий за 28 років життя встиг написати щонайкращі зразки шедевральних і неперехідних у часі творів. Василь Андрійович Симоненко – український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник. За своє коротке життя Василь Симоненко зміг написати кілька поезій та новел, провідною темою яких є любов до рідної землі, відповідальність за ïï долю. Автор численних статей, театральних i літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: «Цар Плаксій i Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки», «Казка про Дурила». Збірка «Земне тяжіння» (1964) та книга «Лебеді материнства» (1981) були видані посмертно. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (1995, посмертно).
До серії увійшли вірші – присвяти 13 авторів з усієї України. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».
- «Онутський світлопоклонник» – до 50–ти днів утрати майданівського месника Василя Крисько. 187–ма серія листівок віршів – присвят і відгуків співвітчизників людині, котра була у житті еталоном для інших, минає 50 днів як нема з нами славетного сина України Василя Крисько.
До серії увійшли вірші – присвяти та відгуки 10-ти авторів: Лілії Крисько, Наталії Григорчук – Войтко, Віталія Демченко, Василя Джурана, Олександра Дриги, Сергія Тараснко, Софії Тілабової, Олени Харитонової, Людмили Хорошевої та Марії Яланської. Видання з’явилося на світ завдяки проєкту Чернівецької обласної онрганізації НСПУ.
- «Славень України!» – до чергової річниці ухвалення музичної редакції Гімну України. 188–ма серія листівок віршів – присвят велемовному пісенному шедеврові Держави і Нації, коли правицю на усіх знакових урочистостях тулять до ділянки серця навіть маленькі україночки і україночки на всіх континентах світу.
До серії увійшли вірші – присвяти та відгуки 10-ти авторів з різних куточків України. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».
Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники чотирьох серій листівок, які поповнить краєзнавчу колекцію літератури.
Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.
Фото Валентини Кухлій