21 червня бібліотекарі сіл Долішній Шепіт та Лопушна Вижницького району в рамках обласного краєзнавчо-інформаційного проекту «Буковина в бібліомаршрутах», ініційованого обласною книгозбірнею, презентували експертам – директорам централізованих бібліотечних систем області та фахівцям ЧОУНБ ім. М. Івасюка – свою конкурсну роботу «Дивосвіт Карпат».
Маршрут, запропонований Михайліною Катеринюк та Марією Корпан, розпочався ознайомчою екскурсією національним природним парком «Вижницький», створеним у 1995 році. Провідні фахівці екологічного центру, який розташований в офісі парку (смт Берегомет), ознайомили гостей з цікавими маршрутами, «джерельними» зупинками, провели їх еколого-естетичною експозицією, представленою інсталяціями кожної пори року, печерою саламандри, яскравими світлинами карпатських краєвидів, живим куточком.
Друга зупинка відбулася в приміщенні бібліотеки села Лопушна. Директори ЦБС з приємністю відзначили сучасний дизайн книгозбірні з елементами народознавчої світлиці, фітобар «Кафе-бібліотека», особливо смачний для користувачів-дітей восени і взимку, змістовну картотеку «Туристичний дайджест», інноваційні виставки та можливість користування Інтернетом. На полиці серед грамот за організацію бібліотечної роботи знайшла своє почесне місце і Подяка від бійців АТО М. Корпан за активну волонтерську діяльність.
Голова Долішньошепітської сільської ради Юрій Жебчук привітав гостей, ознайомив їх з планами щодо розвитку культури, зокрема бібліотек. Варто зазначити, що активна позиція голови сільради на ниві соціально-культурного відродження заслуговує на щиру подяку.
Далі берегині бібліотек Долішнього Шепоту та Лопушної розпочали показ підготовленого відеомаршруту «Стежиною до гірської бази «Ковчег», який складався з відеокруїзу та слайд-презентації. У бібліотеках сіл Долішній Шепіт та Лопушна ви можете знайти опис цього маршруту, світлини, легенди, пов’язані з Мегурою, а в холі готелю «Ковчег» хазяїн
В. Галай розмістив фітобар і, головне, книжкову підбірку «Буковинські письменники», яку сам дбайливо поповнює. Художньою ілюстрацією до маршруту стали картини місцевого аматора Василя Граба, на яких зображені миттєвості карпатської природи. Також у Долішньому Шепоті присутніх ознайомили з роботою сільгоспкооперативу «Шепітчанка», який створено за кошти гранту Європейського Союзу.
Заступник директора з питань наукової роботи обласної наукової бібліотеки Марія Довгань надала бібліотечним фахівцям рекомендації щодо реалізації краєзнавчих проектів та програм в роботі сучасних бібліотек. А завідувач науково-методичного відділу ЧОУНБ ім. Івасюка проаналізувала краєзнавчі методично-бібліографічні матеріали, видані центральними районними бібліотеками області.
Завершенням проекту став краєзнавчий путівник «Дивосвіт Карпат», виданий у Вижницькому видавництві «Карпати – Моравія» (Дивосвіт Карпат / підгот.: О. Славнич, М. Катеринюк, М. Корпан. – Вижниця : ТОВ «Карпати – Моравія», 2018. – 28 с.).