Презентація книжкової виставки «Ні – торгівлі людьми!»

torgivlyaЄвропейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18 жовтня 2007 Європейським Парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.

Україна у вересні 2010 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми, формально підтвердивши тим самим готовність до впровадження міжнародних стандартів і принципів у цій сфері.

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми це використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ), з 1991 року понад 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Представництво МОМ в Україні з 2000 року надало допомогу майже 14 тис. постраждалим від сучасного рабства. Не залишаються осторонь проблеми і відомі українці. Зокрема співачка Джамала, переможниця Євробачення-2016, стала послом доброї волі із протидії торгівлі людьми.

З метою акцентування уваги громадськості до даної проблеми у відділі обслуговування користувачів діє книжкова виставка-застереження «Ні – торгівлі людьми!», на якій можна ознайомитися з правовими нормами українського та європейського законодавства із протидії торгівлі людьми, соціологічними дослідженнями, статтями з наукових збірників та періодичних видань.

Термін експонування виставки – 10 днів.

Запрошуємо всіх охочих.

 

torgivlya

 

 


Мобільне меню