Презентація книжкової виставки «Корінна гуцулка з Буковини»

19 грудня о 14-00 год. відбудеться презентація книжкової виставки «Корінна гуцулка з Буковини», присвячена ювілею знаної буковинської письменниці Марії Матіос.

Марія Василівна Матіос – корінна гуцулка з Буковини. Народилася 19 грудня 1959 року в селі Розтоки на Буковині. Перші вірші надрукувала у 15 років. За освітою — український філолог, за покликанням — добровільний народознавець.

Марія Матіос – найбільш відома українська письменниця, поетеса, прозаїк, публіцист.  Має неофіційний титул  «найпліднішої письменниці України» та входить у п’ятірку авторів, яких найбільше читають.

Твори письменниці перекладені сербською, румунською, польською, хорватською, білоруською, азербайджанською, японською, китайською, єврейською мовами. Друкувалися у Канаді, США, Китаї, Хорватії, Росії, Сербії.

Її книги  примушують глибоко думати про нашу історію та пам’ять, вічну проблему життя і смерті, про втрату найдорожчих тобі людей, про добро і зло, про зраду і вірність,  право на щастя та вільний вибір і «про все-усіське». Вони вчать нас  читати та  думати, плакати і сміятися, прощати і любити.

«Ви запитаєте у мене що я пишу? Я досліджую життя  у пікових ситуаціях і пищу правду. Я словами викладаю мозаїку українського життя… . Ви будете зашпортуватися в іменах, подіях,  датах. Бо тут є ЖИТТЯ. Бо ці сторінки я писала в різні часи – під різним настроєм, коли сльозою, коли сміхом, занотовувала у блокнотах, у газетах, на квитанціях комунальних «платіжок», в листах, але найбільше – пам’яттю і в пам’яті» – Марія Матіос.

Вперше в Чернівцях ітиме мова про новий роман  Марії Матіос «Букова земля».  Авторка означила жанр свого твору як роман-панорама, роман – сага, завдовжки у 225 років, це історії п’яти родин різного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною.

Запрошуємо на презентацію всіх бажаючих  та отримати можливість більше дізнатись про життя та творчість нашої землячки Марії Матіос.


Мобільне меню