У відділі обслуговування користувачів відбулася презентація книги «Україна не мовчить. Хроніка протидії сексуальному насильству, пов’язаному із війною (2022–2024 рр.)».
Книга підготовлена та видана в межах проєкту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною». Вона є унікальним зібранням документальних свідчень, що висвітлюють боротьбу з цим злочином.
У книгу увійшли 25 інтерв’ю з провідними міжнародними та українськими експертами. Вони розповідають про те, яку допомогу надають постраждалим від сексуального насильства внаслідок війни, які державні структури, громадські організації та зарубіжні донори долучаються до цього. У виданні також ідеться про вагомий досвід протидії СНПК, який Україна накопичила під час російсько-української війни, та яким можуть скористатися інші держави.
Захід розпочався з хвилини мовчання для вшанування пам’яті загиблих унаслідок збройної агресії російської федерації.
Виконавча директорка громадської організації «Центр громадської активності «Синергія» Наталія Батракова розповідала про створення книги, про власний досвід спілкування та допомоги постраждалим особам.
Присутні на зустрічі викладачі кафедр педагогіки та соціальної роботи, психології факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (декан – Прокоп І. С.) переглянули онлайн-звернення редакторки книги Урядової уповноваженої з ґендерної політики Катерини Левченко. Вона, в першу чергу, подякувала всім, хто дав згоду на інтерв’ю, а також тим, хто долучився до видання цієї збірки жахливих, але потрібних для розголосу фактів. «Світ повинен знати про злочини російської армії, бо саме цей злочин не має строку давнини», – зазначила упорядниця видання.
Координаторка Центру допомоги врятованим м. Чернівці Альона Ігнатьєва, зокрема, озвучила фрагменти реальних історій постраждалих, які пережили сексуальну наругу, зґвалтування, вбивство рідних, розповіла більш детально про роботу Центру, про можливості та послуги, які надає ця установа.
Зазвичай інформація, подана в журналістському матеріалі, не живе довго, на зміну їй щоразу приходить нова. Натомість інформацією, наведеною у книзі, можна користуватися тривалий час. Про це важливо пам’ятати з огляду на те, що проблеми, пов’язані з СНПК, як засвідчує міжнародний досвід, Україні доведеться вирішувати ще довго. Саме в цьому особливе значення цієї книги.